נהלי הפנימיה

 

 

 

 

 

 

תלמידים יקרים, הפנימיה היא הבית השני של כל התלמידים, הבית שלכם בשנים הקרובות. שימרו על הרכוש, על הציוד הציבורי והאישי, טפחו את חדרכם, שימרו עליו נקי ומסודר ותהנו מכך. בימים אלו החדרים נצבעים והצוות נערך לקראת בואכם. מצב החדרים ותנאי המגורים טובים מאוד. ראוי שנשכיל לשמור על המצב ואף לשדרג אותו.

יחד עם זאת, אף על פי שמדובר בבית של כולנו וכיף יהיה 'להרגיש בבית', ישנם כללים ברורים החלים עלינו מעצם היותנו מוסד חינוכי. לתשומת ליבכם: 

 1. חל איסור על אחזקת בעלי חיים מכל סוג שהוא בחדרי הפנימיה ובשטח המוסד החינוכי.   
 2. חל איסור על שהות בפנימייה במהלך חופשות באמצע שנת הלימודים. כל לינה ושהות בפנימייה מחייבים השגחת איש צוות ושומר חמוש. איננו יכולים להיענות לבקשות ללינה בשטח הפנימיה בזמני חופשה ו/או בהגעה מוקדמת לקראת לימודים. אנא מכם, הימנעו מלהציג בקשות כאלה וחסכו מאתנו אי נעימויות.
 3. המוסד החינוכי אינו אחראי על כסף מזומן, מכשירי חשמל וכל ציוד יקר ערך שאיננו לצורך הלימודים. כל הנ"ל יהיו באחריותם הבלעדית של התלמידים והוריהם, מכיוון שאין לכך כיסוי מחברת הביטוח.    

 

ציוד אישי

 • סידור, תפילין (וטלית).
 • ביגוד ליום, ביגוד חם לערב וביגוד ספורט לפעילויות ספורט.
 • שמיכה, כרית ומצעים.
 • כלי הגיינה אישית.

בנוסף לציוד האישי לפנימייה יש להגיע כבר בתחילת השנה עם ציוד לעבודה החקלאית: 

 • נעלי עבודה - נעליים גבוהות סגורות.
 • כובע עבודה - מומלץ להביא יותר מאחד.
 • בגדי עבודה - מכנסיים ארוכים, חולצות (לרגישים לשמש - מומלץ חולצות ארוכות דקות), גרביים. 
 • שעון יד - מומלץ מאד.

 

בריאות ורפואה

ברגבים עובדת אחות פנימייה הנותנת מענה בשעות עבודתה, ומפנה למרפאה עפ"י צורך. ביישוב חספין (מרחק עשר דקות נסיעה מנטור) יש קופת חולים כללית וקופת חולים מכבי. קופ"ח כללית מקבלת את מבוטחי לאומית ומאוחדת.

לא נישא בהוצאות כספיות כתוצאה מהפניית תלמידים לבית החולים ללא הפניית רופא.

 • רגישויות: חשוב ביותר לעדכן אותנו בכל עניין רפואי ובפרט ברגישויות שונות העלולות לסכן חיים.
 • שאלון בריאות התלמיד (להורדה). חובה למלא ולהעביר למזכירה, לא יאוחר מיום תחילת הלימודים, עם המסמכים האלה: צילום פנקס חיסונים, אישור בריאות התלמיד מרופא המשפחה, וכרטיס מגנטי של קופת החולים.

לכל בקשה והתייעצות אישית, אפשר ליצור קשר עם סוזי אלי, אחות הפנימייה: 054-5465492.

 

טלפון סלולרי

הטלפון הוא מכשיר חיוני לקיום תקשורת רציפה עם הבית והחברים. עם זאת אנו ממליצים לצייד את בנכם במכשיר סלולרי לצורך שיחות והודעות בלבד ולא לציידו במכשיר הנתמך בשירותי תוכן אינטרנטיים אשר עלולים להוות מכשול גדול וניסיון שקשה לעמוד בו. האחריות לכך הינה אישית! אם בכל זאת יש מכשיר משוכלל יותר ("חכם"), מומלץ להשתמש בתוכנות הסינון המצויות ולהחזיר את מכשיר הסלולר לפרופורציות הראויות לו. פנימייה היא מקום ליצירת קשרים חברתיים משותפים, וקיום המלצה זו תאפשר הצלחה גם במישור הזה. זאת ועוד – כאן ברגבים באמת שאין הרבה זמן לשימוש בטלפון: לעבודה יוצאים עם טלפון פשוט! ובלימודים הטלפון בחדר. אז חבל על עלויות המכשירים היקרים לשווא...

accessibility